2039/916
“PH-4,5/3”. Et par udendørs væglamper af patineret kobber. Udført og mærket hos Louis Poulsen. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med nogle buler. Begge lamper med knækkede stel/arme. Fire bagkapsler medfølger.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud