2432/​15

Julebestik af delvis forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde samt fire jubilæumsskeer. A. Michelsen. Vægt 1704 g. (38)

Bestående af: Julebestik - ske og gaffel, årgange: 1949, 1951–1958, 1960–1963, 1971–1972, 1974 og 1977 Jubilæumsskeer: Christian X og dronning Alexandrine tronsbestigelse 1912. 25-års jubilæum 1937. Kronprins Frederik og kronprinsesse Ingrids bryllup 1935×2.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte dele fremstillede senere.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

862281 4.400 DKK
873649 4.200 DKK
1114252 4.000 DKK