2432/​15

Julebestik af delvis forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde samt fire jubilæumsskeer. A. Michelsen. Vægt 1704 g. (38)

Bestående af: Julebestik - ske og gaffel, årgange: 1949, 1951–1958, 1960–1963, 1971–1972, 1974 og 1977 Jubilæumsskeer: Christian X og dronning Alexandrine tronsbestigelse 1912. 25-års jubilæum 1937. Kronprins Frederik og kronprinsesse Ingrids bryllup 1935×2.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte dele fremstillede senere.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

862281 (Autobud) 7.000 DKK
1162294 7.000 DKK
862281 (Autobud) 6.500 DKK
1162294 6.000 DKK
862281 (Autobud) 5.500 DKK
66481 5.000 DKK
862281 (Autobud) 4.800 DKK
66481 4.600 DKK
862281 4.400 DKK
873649 4.200 DKK
1114252 4.000 DKK