Julebestik af delvis forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde samt fire jubilæumsskeer. A. Michelsen. Vægt 1704 g. (38)
Bestående af: Julebestik - ske og gaffel, årgange: 1949, 1951–1958, 1960–1963, 1971–1972, 1974 og 1977 Jubilæumsskeer: Christian X og dronning Alexandrine tronsbestigelse 1912. 25-års jubilæum 1937. Kronprins Frederik og kronprinsesse Ingrids bryllup 1935×2.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte dele fremstillede senere.
862281 | ||
873649 | ||
1114252 |