1423/​149

Stort fransk provins langbord af bemalet egetræ, front med skuffe, svungne ben. 19. årh. H. 77. L. 213. B. 78.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Bemaling er afskaldet.

Ældre malerier og møbler, 2. juni 2014

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK