2131/185
Ubekendt maler, 17. - 18. årh.
Sankt Peter. Usigneret. Olie på lærred. 74×63 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 383, 1978 nr. 209.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger og retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag