Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Strandparti med børn der flyver med drager. Sign. J. W. Olie på lærred. 50×67.
Mindre krakeleringer samt langs kant enkelte nålehuller.
877924 |