872/254
Fransk figurgruppe af forgyldt bronze, 'Androkles og løven', base af træ med imiteret porfyr. Paris, 19. årh.s midte. Figur H. 46. B. 43. D. 17. Base H. 8. L. 56. B. 29.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag