2416/702
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Par lænestole med stel af eg, betrukket i sæder med blåt og blågrønt møbelstof. Udført hos EG Kvalitetsmøbel. 1970'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere betræk.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud