2413/165
Figurgruppe af udskåret fedtsten, tre fangere med en sæl. Sign. Simon K. L. 28 cm.
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud