2442/7016
Dansk møbeldesign
Fjorten bogkasser af massiv Oregon pine. H. 40. B. 98. D. 28,5. (14)
Fremstår med slitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Tegn på fugt. Huller i bagbeklædning. Nogle bogkasser med lister til skydelåger. Hylder og skydelåger medfølger ikke.
Vurdering