1425/1528
Det danske rigsvåben. Forgyldt og bemalt metal, to vildmænd flankerende kronet våben. 19. årh. H. 31 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Afskalninger.
Varia, 19. juni 2014
Vurdering
Hammerslag