2008/192
Tre masker af udskåret patineret træ med sort, rødt og hvidt pigment. Bobo og Mossi stil. H. 73–116 cm. (2)
Proveniens: Prince Henrik samling. Tidligere 892/1010
Ormehuller, slitage og afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag