2442/77
Fransk empire kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende kvinde og hund. Skiven mærket Tremet et Boullée. 19. årh.s begyndelse. H. 40. B. 31. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Den forgyldte bronze er slidt og beskidt. Numrene på skiven er slidte.
Vurdering
107745 | ||
1081679 | ||
37650 |