1812/500
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Bæst”. Sign. på bagsiden Kvium, 87. Olie på lærred. 46×38.
Proveniens: Franz Pedersens Kunsthandel, Horsens.
Minimal afskalning i øverste højre hjørne.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag