2043/879
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Lænestol med stel af bøg. Sæde og dybthæftet ryg betrukket med lys uld samt løs hynde med orange uld. Udført 1950'erne hos Vik & Blindheim, Norge for Schubell & Madsen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre hak. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud