12114/​45

Buddha af udskåret og forgyldt træ, siddende på trone i bhumisparsha mudra, prydet med kulørte spejlflusser. Thailand. 20. årh. H. 61.

Fremstår med afslag og revner.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK