12114/45
Buddha af udskåret og forgyldt træ, siddende på trone i bhumisparsha mudra, prydet med kulørte spejlflusser. Thailand. 20. årh. H. 61.
Fremstår med afslag og revner.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag