Alexander Nicolajevich Averin (f. Noginsk ved Moskva 1952)
Russisk sommerlandskab med tre piger, der plukker vilde blomster på engen. Sign. Averin (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 70×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russian@bruun-rasmussen.dk
Russisk auktion, 10. juni 2020