895/​189

Alexander Nicolajevich Averin (f. Noginsk ved Moskva 1952)

Russisk sommerlandskab med tre piger, der plukker vilde blomster på engen. Sign. Averin (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 70×100.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russian@bruun-rasmussen.dk

Russisk auktion, 10. juni 2020

Vur­dering

20.000–25.000 kr.

Hammerslag

50.000 kr.