Jens Galschiøt (f. Frederikssund 1954)
Kjole. Sign. Jens Galschiøt, antagelig 94; soklen mærket 94. Grønpatineret kobber på skiffersokkel. Samlet H. 54.
Mindre uregelmæssighed / hjørneafslag på soklen.
Beskrivelse opdateret 12/10: Skulpturen er signeret; udført i patineret kobber.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018
23 bud