2045/408
Nyrenæssance sofabord af rigt udskåret egetræ. Plade af sortbroget marmor. 20. årh.s begyndelse. H. 55. L. 130. D. 62.
Stel med almindelige brugstegn. Marmorplade med enkelte små kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag