1946/​245

Kinesisk billedrulle med to kvinder i landskab bærende kurve med blomster, akvarel på papir, monteret på silke og papir. Signeret Cheng Xiaoqing. 20. årh. Billedfelt 60×28 xm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK