2432/913
Fire armstole af massiv fyr. Udført 1970'erne hos Hirtshals Savværk. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nuanceforskel. Pletter på flet.
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag