2412/271
Samling på fem stager af messing og messingmalm, herunder ét par, balusterformede stammer på runde fodstykker. 18. årh. H. 12–22. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler og skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag