Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Aftenstemning ved en å. Sign. Johan Rohde 1889. Olie på mahogni. 44×49.
På bagsiden flere mindre skitser.
Enkelte minimale farvebortfald. Mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juni 2020
53 bud