1921/2060
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Seamaster de Ville. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med lænke af 14 kt. guld. Samlet vægt ca. 62 g. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Ekstra led medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Lænke med brud og folder. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag