2120/104
En samling lagener og pudevår af hør og bomuld, flere dele broderet med monogrammer, nogle med hulmønster. 19.-20. årh. Varierende mål. (13)
Skjolder. Misfarvninger. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder eventuelle huller og defekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag