2438/266
Ingeborg Bentine Debois (f. København 1897, d. 1970)
Pige med en buket blomster. Sign. B. Debois 1921. Olie på lærred. 71×49.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag