Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Interrupting Painting”, 1997. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 150×165.
Proveniens: Franz Pedersens Kunsthandel, Horsens (mærkat på bagsiden).
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018