2104/​2

Art déco konsolur af broget marmor, ved urhus figurer af patineret metal i form af siddende Harlekin og Columbine, urskive med arabertal. Betegnet Limousin. 1930'erne. H. 30. B. 54.

Pendul samt optræksnøgle medfølger. Marmor med mindre kanthak. Slitage på patina, inklusiv ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag