2433/​1301

Louis Vuitton

“Saumur” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, justerbar skulderstrop, to rum med i alt tre indvendige lommer og brunt stof for. H. 30 x B. 35 x D. 22 cm.

Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Nogle lyse ridser på monogram kanvas. Slitage på læderbesætninger. Læderkante er slidte og ødelagte enkelte steder. Skulderstrop er slidt, læderet fremstår hårdt med krakeleringer i og knækket enkelte steder. Alle mål er cirkamål.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag