1808/639
David Reed (f. San Diego, California 1946)
“Color Study for Cria 1”, 1996. Sign., dateret og betitlet på bagsiden. Mixed media på plade. 15×20.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Moderne kunst og design, 20. februar 2018
Vurdering
Hammerslag