2022/65
Svensk kommode af blå og hvidmalet træ, plade af imiteret sten. Gustaviansk form, 20. årh. og senere. H. 80. B. 90. D. 47.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag