2426/887
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Charlottenborg”. PH 6½-6 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 50. Diam. 65.
Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
501401 | ||
1158798 (Autobud) | ||
501401 | ||
1158798 (Autobud) | ||
827879 | ||
1158798 | ||
949941 (Autobud) | ||
1158798 | ||
949941 | ||
1158798 | ||
1152397 | ||
1153505 | ||
853286 |