2421/820
Grete Jalk (f. 1920, d. 2006)
Fritstående to-pers. sofa med ben af eg. Sider, sæde og ryg betrukket med lyst stribet uld. Brune skindkeder. Udført hos snedkermester Johannes Hansen. L. 165.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||