1703/1605
“Titanic”. Håndbygget modelskib af udskåret og delvist bemalet træ, i tilhørende montre. 20. årh. H. 44. L. 93. B. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Montre med løse samlinger.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag