12001/​58

Lysekrone af messing og patineret metal, seks lysarme. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 65. Diam. 55.

Brugsslitage. Topornamenter knækket.

Kunst, antikviteter & design, 2. januar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK