12001/58
Lysekrone af messing og patineret metal, seks lysarme. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 65. Diam. 55.
Brugsslitage. Topornamenter knækket.
Kunst, antikviteter & design, 2. januar 2020
Vurdering
Hammerslag