2450/​900

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Udstillingsmontre med stel af oregon pine, invendigt blålakeret træ. Antageligt udført hos snedkeremester Erhard Rasmussen. H. 96. L. 120. D. 61.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hak.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?