1643/124
Fransk regence spejl af bronzeret og gråmalet træ. Ca. 1730. H. 100. B. 58.
Bronzerede dele har oprindeligt været forgyldt. Revner. Bladslyng i højre side (nederst) mangler. Patina. Spejlglas formentlig 19. årh., dette spættet pga alder.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag