2049/​19

Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)

“Stranden ved Svinkløv. Jylland”. Sign. K. L. Olie på lærred. 34×44,5.

En minimal retouchering. Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK

(Autobud) 17.000 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK
(Autobud) 15.500 DKK
15.000 DKK
14.500 DKK
14.000 DKK