2049/19
Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)
“Stranden ved Svinkløv. Jylland”. Sign. K. L. Olie på lærred. 34×44,5.
En minimal retouchering. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag