2013/720
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med justérbar stamme af messing. Fod samt perforeret skærm af sortlakeret metal. H. 35.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||