2032/236
Model sejlskib af malt træ med sejl og rigning. H. 205 cm. L. 134 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Afskallet maling.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag