872/223
Dansk Louis XVI vitrineskab af senere sortmalet træ, profilerettop udskåret med tandsnit, front med to døre, bag hvilke hylder, underdel med to skuffer og to døre, flade kugleben. 18. årh.s slutning, restaureret. H. 219. H. 142. B. 44.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag