801/​38

Carl Ludvig Messmann (f. København 1826, d. Göteborg 1893)

Bjerglandskab med hytte i solnedgangen, Sverige. Sign. Ludvig Messmann 1865. Olie på lærred. 96×137.

Udsøgte malerier, 28. april 2009

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK