801/38
Carl Ludvig Messmann (f. København 1826, d. Göteborg 1893)
Bjerglandskab med hytte i solnedgangen, Sverige. Sign. Ludvig Messmann 1865. Olie på lærred. 96×137.
Udsøgte malerier, 28. april 2009
Vurdering
Hammerslag