2442/829
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
Model. Sign. Ting 77, 30/100. Litografi i farver. Lysmål 69×96.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Folder i papiret samt hånteringsmærker.
Vurdering