1316/1563
Samling glas bestående af 11 “Gorm den Gamle” med slebet dekoration samt 3 snapseglas, 6 portvinsglas, 6 høje champagneglas i andet design. Holmegaard mm. Danmark 20. årh. H. 9–16 cm. (26)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre rødvinsglas med minimale hak på kanten.
Varia, 18. april 2013
Vurdering
Hammerslag
25 bud